AktualnościHALO MORĄG

Poznajcie bliżej finalistkę Miss Polonia Kornelię Gołębiewską

Jak pisaliśmy wcześniej, pochodząca z naszej gminy Kornelia Gołębiewska, została finalistką konkursu piękności Miss Polonia.  Poniżej autoprezentacja kandydatki i wywiad z nią.

Same kandydatki przygotowały kilka słów o sobie. Kornelia Gołębiewska napisała: Jestem studentką psychologii w biznesie i architektury w krajobrazie, dwie różne dziedziny, ale tak bliskie mojemu sercu, bo kontakt z naturą jest dla mnie nieodłączną częścią życia i jednocześnie mogę skrywać tajniki ludzkiego umysłu. Uwielbiam fotografować i nagrywać naturę. Mam w telefonie ponad 40 tysięcy zdjęć i 6 tysięcy wideo, które w większości są o tej tematyce. Później relaksuje mnie montowanie tych filmów. W wolnym czasie lubię chodzić na długie spacery z moim psem, trenować z nim (jeździć na szkolenia), uczyć go nowych rzeczy. Odpręża mnie samotna jazda autem, najczęściej włączam wtedy ulubioną muzykę i czas się dla mnie zatrzymuje. 

Ciekawostka to fakt, że Interesuję się procesami zachodzącymi w ludzkiej psychice-tym, co nas motywuje, czynnikami, które wywołują dane zachowania, określone emocje. Ogólnie temat psychologii rozwoju, motywacji, komunikacji jest dla mnie niekończącą się historią. Staram się czerpać wiedzę poprzez chodzenie na warsztaty, czytanie książek i słuchanie podcastów o tej tematyce. Moim hobby jest także motoryzacja, współtworzę tego typu zawody, które są nieodłącznym elementem mojego życia. Od dziecka byłam odważna, pełna energii, lubiłam wystąpienia publiczne i kiedyś stworzyłam swój własny śpiewnik, z którego utwory prezentowałam na osiedlowych festynach 🙂 Zawsze zgłaszałam się do różnych konkursów, nawet gdy były dla dużo starszych ode mnie osób i często zdobywałam za to nagrody.

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Zgłaszając się do udziału w konkursie Miss Polonia, chciałabym przede wszystkim walczyć z jednym z największych stereotypów, jakie istnieją w społeczeństwie – że kobiety piękne są jednocześnie puste i pozbawione ambicji. Chcę pokazać, że można połączyć urodę z inteligencją, empatią i bezinteresownością. Jestem teraz na takim etapie w życiu, że zaczęłam akceptować siebie, nie przejmuję się hejtem i nie skupiam w 100% na opinii innych  osób. Wiem, że nic nie dzieje się bez powodu i to, że podjęłam decyzję o wysłaniu zgłoszenia nie było celem przypadku.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Chciałabym być wzorem dla młodych kobiet, które są często poddawane presji wyglądu i zewnętrznych oczekiwań. Chcę pokazać, że każda kobieta jest piękna i wartościowa niezależnie od swojego wyglądu, a prawdziwe piękno tkwi w naszym wnętrzu. Chciałabym także szerzyć dobro na większą skalę, zaszczepiać już w najmłodszych pozytywne wartości- prowadzić warsztaty/ platformy edukacyjne, współtworzyć akcje charytatywne na rzecz osób chorych, domów dziecka, domów starców, schronisk.  Moją misją jest pogłębienie świadomości społeczeństwa dotyczącej zwierząt i tego, jak ważne jest ich dobre traktowanie- bo to, jak traktujemy słabszych, świadczy o nas samych. To, co dajemy światu, wraca do nas z podwójną siłą- warto to wiedzieć i dzielić się tym, co najlepsze!

Jaka jest idealna Miss?

Idealna Miss powinna bezinteresownie dzielić się dobrocią, pomocą, ciepłem i pozytywną energią. Powinna być wsparciem i wzorem do naśladowania. Nie powinna być obojętna na krzywdę ludzi i zwierząt. Myślę, że powinna także potrafić zainteresować swoją osobą publiczność, miech charyzmę, poczucie humoru i być konsekwentna w swoich działaniach. Odwaga tez gra tutaj dużą rolę, bo często trzeba wyjść z inicjatywą, aby pociągnąć za sobą innych.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Podobno o marzeniach się nie mówi, bo mogą się nie spełnić 🙂 Chciałabym zabrać moją rodzinę we wspaniałą podróż po świecie. Żebyśmy wspólnie spędzili czas, tak, jak każdy z nas lubi. Wzruszam się, jak to piszę, ale czas z najbliższymi jest dla mnie bezcenny. Wiem, że w końcu to zrobię!

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim autorytetem jest Angelina Jolie, pokazując, że można wykorzystać swoją pozycję i zasoby, aby wpływać na świat i czynić dobro dla innych. Jej zaangażowanie w pomoc humanitarną, walkę z przemocą wobec kobiet, opiekę nad dziećmi, promowanie zdrowia i edukacji stanowi inspirację dla wielu ludzi, zachęcając ich do podejmowania działań na rzecz pozytywnych zmian w społeczeństwie.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Jeśli miałabym być zwierzęciem, to chciałabym być orłem. Silnym, wolnym ptakiem, który „lata swoimi ścieżkami”.

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Chciałabym umieć latać.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Radosna, ambitna, wrażliwa.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Moim największym dotychczasowym sukcesem jest to, że nauczyłam się panować nad swoimi myślami, nie skupiam się na negatywnych rzeczach, tylko pielęgnuje dobre nawyki, bo myśli stają się rzeczywistością i mają potężną moc. Jeszcze wiele nauki przede mną, ale cieszę się, że weszłam na tę drogę i w tym trwam, bo wcześniej stres był u mnie na porządku dziennym, a teraz już wiem, że w niczym mi nie pomagał!

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Najlepsze w byciu kobietą jest to, że My – Kobiety, jesteśmy silne i wytrwałe w wielu aspektach życia. Potrafimy się nawzajem mobilizować do działania, wspierać na drodze do rozwoju i kierować empatią do innych ludzi. Mamy ogromny dar- dajemy życie, tworzymy to życie, jest to piękne i jednocześnie tak niebywałe, że kryje się w nas taka potęga!

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Jako spełnioną życiowo i zawodowo kobietę.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Cały czas nad sobą pracuję, bo życie polega na ciągłej nauce i dążeniu do bycia lepszą wersją siebie. Na ten moment pracuję nad lepszą komunikacją.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Jestem wyjątkowa ponieważ mam dobre serce i troszczę się o wszystkich – o każde życie, życie ludzi, zwierząt, roślin. zawsze chcę dla każdego jak najlepiej.

Czym jest dla Ciebie „siła kobiet”? 

Siła kobiet według mnie jest czymś niezwykłym, inspirującym w budowaniu nowego, lepszego świata. To odwaga i determinacja w dążeniu do celu, mimo przeciwności losu. To wspieranie innych, aby wspólnie osiągać sukcesy. Moim zdaniem siła kobiet polega również na świadomości swojej wartości i potencjału i chęci dzielenia się tym, co w Nas najlepsze.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Piękno z przesłaniem oznacza dla mnie przekraczanie granic powierzchowności, mobilizowanie do działania innych, by wspólnie szerzyć dobro i promować wartości społeczne. To pójście o krok dalej, żeby nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują, angażować się w kampanie edukacyjne, akcje charytatywne, zmieniając, choć w małym stopniu, świat na lepsze.

(opis, wywiad i zdjęcia pochodzą ze strony organizatora konkursu https://www.misspolonia.com.pl/finalistki/16-kornelia-golebiewska )

error: Nie kopiuj!!!