Prace społeczne za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem

Jak informuje Fundacja Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie z  Ostródy,  która pomaga bezdomnym i skrzywdzonym zwierzętom, za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem Sąd Rejonowy  Wydział Zamiejscowy Karny w Morągu wydał wyrok ograniczenia wolności. Fundacja zapowiada apelację.

Sąd Rejonowy VII Zamiejscowy Wydział Karny w Morągu skazał na 1,5 roku ograniczenia wolności czyli tzw. pracę społecznie użyteczną, wykonywaną w wymiarze 30 godzin miesięcznie oraz orzekł 1000 zł nawiązki w stosunku do oskarżonego o zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Pies został brutalnie pobity, a potem powieszony.

„Stwierdzone urazy głowy świadczą o użyciu tępego narzędzia, które wielokrotnie użyte z dużą siłą spowodowały uszkodzenie kości czaszki, uraz ostry mózgu i móżdżku i śmierć zwierzęcia. Urazy te powstały przyżyciowo”

Fundacja Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie z  Ostródy wspólnie z reprezentującym ją adwokatem Pawłem Sochą będzie składać apelację o surowszą karę. Karę, która będzie surowa nie tylko dla samego sprawcy, ale przede wszystkim podziała odstraszająco dla innych.

(red.)