Prawie 130 cudzoziemców wydalonych z Warmii i Mazur
Od początku roku funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej eskortowali na drogowe przejścia graniczne oraz lotniska prawie 130 cudzoziemców.
Wśród nich byli m.in. obywatele Gruzji, Mołdawii, Ukrainy, Rosji, Kolumbii, a także Wietnamu, Turcji i Tadżykistanu. Cudzoziemcy naruszali obowiązujące w Polsce przepisy – dopuszczali się kradzieży, kierowali groźby karalne wobec osób, a także prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
W związku z tym funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wydali decyzje zobowiązujące ich do powrotu do krajów pochodzenia, każdorazowo z rygorem natychmiastowej wykonalności.
(red.)

