AktualnościHalo MorągWieści z ratusza

Prawie 2 miliony złotych dla Gminy Morąg na dofinansowanie transportu publicznego

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się uroczyste podpisanie umów w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.  – Gmina Morąg pozyskała prawie 2 miliony złotych (1 967 406 zł) na dofinansowanie transportu publicznego w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na 2025 rok – mówi Tomasz Orłowski, Burmistrz Morąga, który dziś, 10 lutego, z rąk Wojewody Warmińsko-Mazurskiego – Radosław Król, oficjalnie odebrał umowę.

– Jako samorząd, w ramach Publicznego Transportu Zbiorowego organizujemy 6 linii komunikacyjnych, których głównym celem jest walka z wykluczeniem komunikacyjnym, ułatwiając tym samym naszym mieszkańcom dostęp do pracy, szkół czy lekarzy – dodaje Burmistrz Morąga.

(red./fot. UW Olsztyn)