Protest z wykrzyknikiem odbył się w Morągu

W Morągu, 15 kwietnia 2019 roku o godz. 19:00 przy morąskim ratuszu odbyło się zgromadzenie, aby wyrazie swoją solidarność z protestującymi nauczycielkami, nauczycielami, oraz pracownikami oświaty!

Akcja miała charakter obywatelski, głos zabierali, nauczyciele, rodzicie i uczniowie.

– Chcieliśmy zamanifestować tym fakt, że rząd do tej pory nie chce z nami rozmawiać. My czekamy na rozmowy, zarówno my, nasze dzieci, rodzice, którzy są coraz bardziej tym faktem zaniepokojeni. Nie poddajemy się – mówi Jolanta Szkamruk, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu.

Nauczyciele protestują w swoich szkołach i jak podkreśla Hanna Gołębiewska ze Związku  Nauczycielstwa Polskiego: – Jest to trudny protest, nie pozbawiony dylematów natury moralnej i etycznej. Wtedy, kiedy odchodzi się od tablicy, nie można zaopiekować się dziećmi, które przychodzą do szkoły. Wpuszczamy do szkoły uczniów, którzy przez lata przygotowywaliśmy do egzaminów zewnętrznych, a tu nagle okazuje się, że nie możemy z nimi być, ponieważ musimy protestować.

– Nasz protest nie ma barw politycznych, jest to protest wszystkich pracowników oświaty: nauczycieli, pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych, zjednoczonych, silnych, mających przed sobą jeden wspólny cel. Nie jest to tylko walka o godziwy byt, ale walka o prestiż zawodu, jakość kształcenia. Walczymy o godność polskiego nauczyciela – dodaje Hanna Gołębiewska, wiceprezes Zarządu Oddziału ZNP w Morągu.

(red./fot. dw)