Warmia i Mazury

Przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, wciąż wiele osób o tym zapomina i nie zdejmuje nogi z gazu wjeżdżając do miejscowości. Tak było w przypadku kierowcy mercedesa.

Mimo, że surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od maja 2015 roku, to cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając tym samym realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (06.07.2021r.) tuż po godzinie 8:00 w Miłomłynie policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W terenie zabudowanym, gdzie dozwolona prędkość wynosi 40 km/h 42-latek jechał z prędkością 97 km/h. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy. Został ukarany również 400 zł mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Przypominamy!

Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!