Przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Stracili prawo jazdy

Policjanci ostródzkiej drogówki tylko wczorajszego popołudnia zatrzymali do kontroli trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h. Zgodnie z przepisami, za tak rażące przekroczenie dozwolonej prędkości funkcjonariusze zatrzymali im prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Nadmierna prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kierowcy niestety nadal decydują się na szybką jazdę, ignorując obowiązujące przepisy.

Policjanci ostródzkiej drogówki podczas codziennej służby podejmują szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Prowadzą również cykliczne akcje mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców z dróg.

Pierwszy z zatrzymanych kierujących przekroczył dozwolona prędkość o 51 km/h. Został zatrzymany w m. Grabin  tuż po godzinie 16:00.  Za kilkanaście minut na tej samej drodze policjanci zatrzymali kolejnego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Tym razem kierujący poruszał się pojazdem marki Dacia i przekroczył prędkość o 57 km/h.  Trzeci z zatrzymanych kierujących „wpadł” w tym samym miejscu co jego poprzednicy. Mieszkaniec Ostródy poruszał się starą 7,  w terenie zabudowanym z prędkością o 55km/h większą niż mówią o tym przepisy ruchu drogowego.
Policjanci przypominają

Od prawie 4 lat obowiązują przepisy ruchu drogowego, zgodnie z którymi kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

(KPP Ostróda)