Warmia i Mazury

Przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Stracili prawa jazdy

Mimo obowiązujących od kilku lat surowych przepisów dotyczących ruchu drogowego, wciąż wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowanie zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. Kierowcy niestety nadal decydują się na szybką jazdę, ignorując obowiązujące przepisy.

Policjanci ostródzkiej drogówki podczas codziennej służby podejmują szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Prowadzą również cykliczne akcje mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców z dróg. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni funkcjonariusze ostródzkiej drogówki zatrzymali prawa jazdy pięciu kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Uderzenie człowieka przez auto jadące z prędkością 50 km/h jest tak samo niebezpieczne jak upadek z trzeciego piętra. Powyżej tej prędkości szanse na przeżycie są naprawdę niewielkie – mówią policjanci.

Przypominamy!

Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!