Przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, wciąż wiele osób o tym zapomina i nie zdejmuje nogi z gazu wjeżdżając do miejscowości. Tylko wczoraj dwóch kierowców pożegnało się ze swoim prawem jazdy na 3 miesiące.

Mimo, że surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od maja 2015 roku, to cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Tylko wczoraj (31.07.2019) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.  Jeden z kierowców został zatrzymany w Miłomłynie a drugi w Grabinie. Funkcjonariusze zatrzymali ich prawa jazdy a za popełnione wykroczenia ukarali ich mandatami karnymi.

Przypominamy!

Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

(KPP Ostróda)