Warmia i Mazury

Przez 7 lat ukrywał się przed sądową karą. Ostatnio mieszkał w lesie… w szałasie

Pewien 47-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego przez 7 lat ukrywał się przed wymierzoną mu przez sąd karą. Mężczyzna miał na swoim „koncie” długotrwałe uchylanie się od obowiązku wypłacania świadczeń na rzecz uprawnionych małoletnich. Sąd Rejonowy w Gliwicach z uwagi na jego lekceważącą postawę wymierzył mu karę 272 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna chciał jednak uniknąć „odsiadki” więc postanowił ukryć się w … lesie.

Wtorek (21.12.21r.) godzina 06:30. Szczycieńscy kryminalni wyruszyli potwierdzić dokonane przez siebie ustalenia. Tym razem działali na polecenie Sądu Rejonowego w Gliwicach, który od 7 lat poszukiwał pewnego 47-latka. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna choć posiada meldunek na terenie powiatu braniewskiego to może ukrywać się na terenie miejscowości Romany położonej w gminie Szczytno. Mundurowi kilkaset metrów od drogi, w głębi lasu naszli na wybudowany w ziemi szałas. Wewnątrz zastali śpiącego jeszcze 47-latka.

Mężczyzna przez 7 lat ukrywał się przed wymierzoną mu przez sąd karą pozbawienia wolności. W ostatnim czasie postanowił „osiedlić” się na terenie gminy Szczytno. W środku lasu wybudował szałas w którym zamieszkał. 47-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego został zatrzymany przez szczycieńskich kryminalnych i przewieziony już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 9 miesięcy.

(KPP Szczytno)

error: Nie kopiuj!!!