HALO MORĄG

Przygotowania do siatkarskiego sezonu rozpoczęte

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Początek okresu przygotowawczego, to tzw. zajęcia adaptacyjne.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w nieco okrojonym składzie, rozpoczęli okres przygotowawczy do nowego sezonu PlusLigi.

Na pierwszych zajęciach obecni byli: Wojtek Żaliński, Przemek Stępień, Damian Schulz, Dawid Woch, Jakub Ciunajtis, Mateusz Poręba, Kamil Droszyński, Remek Kapica i Jędrzej Gruszczyński. Z zespołem trenuje również Wiktor Mielczarek.

Nieobecni byli zawodnicy zagraniczni: Robbert Andringa dołączy do zespołu jeszcze w tym tygodniu, Ruben Schott i Dima Teryomenko przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji (do Olsztyna przyjadą pod koniec lipca). Javier Concepcion w stolicy Warmii i Mazur zawita w sierpniu.
Zawodnicy przeszli badanie funkcjonalne oraz zostały zebrane podstawowe pomiary, takie jak: tkanka tłuszczowa, wzrost czy waga. Dzień później drużyna po raz pierwszy spotkała się w hali. Początek okresu przygotowawczego, to tzw. zajęcia adaptacyjne.

Rozgrywki ligowe w minionym sezonie, zostały przerwane na początku marca. Dla zawodników, oznaczało to brak treningów przez ponad 3 miesiące. Jak przyznają, nie mogli doczekać się powrotu do zajęć. – Czuć ekscytację, że to już się zaczęło – mówi Jędrzej Gruszczyński, libero Zielonej Armii. – W końcu możemy popracować i być w grupie, choć nie jest ona jeszcze pełna. Cieszymy się, że możemy wspólnie trenować do nadchodzącego sezonu.

Podczas okresu przygotowawczego, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają spotkania kontrole i wezmą udział w jednym turnieju towarzyskim.

Od wielu lat zmagania olsztynian w rozgrywkach PlusLigi wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Plan przygotowań:
2 sierpnia 2020 (niedziela):
Turniej półfinałowy Grand Prix PLS w Warszawie
8 – 9 sierpnia 2020 (sobota – niedziela):
Turniej finałowy Grand Prix PLS / w przypadku braku awansu, zostaną rozegrane spotkania towarzyskie (przeciwnik i miejsce do ustalenia)
14 – 15 sierpnia 2020 (piątek – sobota):
Spotkania towarzyskie z Treflem Gdańsk (miejsce do ustalenia)
22 – 23 sierpnia 2020 (sobota – niedziela):
XI Memoriał Józefa Gajewskiego w Suwałkach
28 – 29 sierpnia 2020 (piątek – sobota):
Spotkania towarzyskie ze Ślepskiem Malow Suwałki w Węgorzewie
4 – 5 września 2020 (piątek – sobota):
Spotkania towarzyskie z Cuprum Lubin (miejsce do ustalenia)
12 września 2020:
Inauguracja PlusLigi z Cerradem Enea Czarnymi Radom

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!