Warmia i Mazury

Przypadkowy kierowca udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie

Wczoraj doszło do zatrzymania kierującego, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Za nietrzeźwym kierowcą udała się osoba postronna, która przebywając na terenie jednej ze stacji paliw w gminie Miłomłyn, wyczuła od mężczyzny alkohol.

W środę (19.07.2023 r.) oficer dyżurny uzyskał informację od osoby przebywającej na jednej ze stacji paliw w gminie Miłomłyn, że mężczyzna kierujący osobowym peugeotem, znajduje się pod działaniem alkoholu. Zgłaszający wyczuł alkohol, podczas gdy ten mężczyzna dokonywał zakupów na stacji. Po opuszczeniu terenu sklepu, zgłaszający zauważył jak mężczyzna ten wsiadł z kierownicę osobowego peugeota.

Nie zwlekając, poinformował policję i udał się za kierującym peugeotem, nie tracąc go z pola widzenia.

Mężczyzna za którym jechał nagle zatrzymał swój pojazd i z niego wysiadł. Następnie chwycił betonowy fragment krawężnika i rzucił nim w przednią szybę czołową samochodu zgłaszającego.

Na miejsce tego zdarzenia przyjechał patrol policji i wylegitymował mężczyznę. Policjanci ustalili, że 37 letni kierujący peugeotem, posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze przeprowadzili również badanie stanu trzeźwości. Podejrzenia zgłaszającego potwierdziły się. Badanie wykazało obecność ponad 2 promili tej substancji w jego organizmie.

Dzięki czujności świadka, nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z dróg.

Prócz konsekwencji prawnych za jazdę pomimo orzeczenia przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów oraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości, po złożeniu stosownego zawiadomienia przez zgłaszającego, usłyszy zarzut uszkodzenia mienia.

Apelujemy o reagowanie na kierowców będących pod wpływem alkoholu. Nie pozwólmy na kontynuacje jazdy. Zadzwońmy pod numer alarmowy 112 – policjanci sprawdzają każdy taki sygnał. Zadbajmy wspólnie o nasze wspólne bezpieczeństwo !

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!