Przypomnienie dla mieszkańców związku gmin ! Kolejna akcja „Deklaracje pod lupą”
Czy pamiętaliście Państwo o złożeniu deklaracji dotyczącej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub o jej aktualizacji w przypadku zmiany liczby osób zamieszkujących nieruchomość (np. w wyniku urodzeń lub zmiany miejsca zamieszkania) – przypomina Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko, do którego należy również Gmina Morąg.
Związek przypomina, że:
Pierwsza deklaracja: Jeśli deklaracja jest składana po raz pierwszy, należy to uczynić w ciągu 14 dni od dnia zamieszkania lub momentu powstania odpadów komunalnych na nieruchomości, podając rzeczywistą liczbę mieszkańców.
Aktualizacja deklaracji: W przypadku zmiany liczby mieszkańców (a co za tym idzie – zmiany wysokości opłaty) deklarację należy zaktualizować do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana, podając aktualną liczbę osób.
W przypadku braku złożenia lub aktualizacji deklaracji, odpowiedni organ będzie zmuszony określić wysokość opłaty zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ramach postępowania podatkowego.
UWAGA
Dodatkowo informujemy, że została uruchomiona akcja weryfikacji złożonych deklaracji oraz kontrola nieruchomości (w terenie) dla tych, którzy nie złożyli wymaganej deklaracji lub nie dokonali jej aktualizacji. Działamy nie tylko z obowiązku, ale również z troski o utrzymanie aktualnej stawki za odbiór odpadów komunalnych.
Ważna informacja: Deklarację można również złożyć bez wychodzenia z domu, korzystając z opcji e-deklaracji: https://czystesrodowisko.eu/page/68/e-deklaracja.
Pamiętajmy – koszt odbioru i unieszkodliwienia odpadów, nieuiszczanych przez właściciela, obciąża pozostałych mieszkańców
(Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko)

