AktualnościHALO MORĄG

Przyszli pobiegać i pomóc Kubie

Przyszli pobiega, a przede wszystkim pomóc Kubie w trudnej codzienności. Podczas wydarzenia „AKCJA REHABILITACJA. Postawmy Kubę do pionu”, które odbyło się 1 sierpnia br. udało się zebrać 4040,11zł. Dzięki temu Kuba będzie mógł dalej zwiedzać świat z pomocą jednego taty mechanicznego. Nowy wózek coraz bliżej. Parkowe ścieżki na morąskim Osiedlu Zatorze zwiedziło 85 osób, które pokonały 663 okrążenia, co daje prawie 800 km.

Jak zwykle dla najwytrwalszych organizatorzy – Stowarzyszenie Leśny Cross przygotowało puchary i upominki. Joanna Meller wybiegała 37 okrążeń, prawie 44 km, a Józef Zdunek 60 i wyszło 71 km.
Stowarzyszenie LEŚNY CROSS oraz Fundacja Dzieciom „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” przygotowała 12-godzinny bieg od wschodu do zachodu słońca po malowniczej trasie prowadzącej ścieżkami zabytkowego parku dzięki uprzejmości i pomocy Gminy Morąg.
Udział w biegu był bezpłatny, jednak za wydanie numeru startowego można było wpłacić dobrowolną wpłatę do puszki na cel charytatywny, rehabilitację Jakuba Siepioła.

Dla wszystkich zawodników, którzy ukończyli chociaż jedno okrążenie przygotowano dyplomy.

Kuba jest wcześniakiem z 33 tygodnia ciąży. Urodził się w ciężkiej zamartwicy otrzymując 0 punktów w skali Apgar. Lekarze nie dawali mu większych szans, ale ogromna chęć życia sprawiła, że Kubuś przetrwał trudny start i pokonał m.in. posocznicę, niedokrwistość (kilkakrotnie przetaczano mu krew), wylewy do mózgu I i II stopnia, retinopatię wcześniaczą II/III stopień (wykonano 2 laseroterapie), dysplazję lewego bioderka oraz niedosłuch. Wydawałoby się, że Kubuś wyszedł obronną ręką z wcześniactwa. Jednak niedotlenienie okołoporodowe i retinopatia wcześniacza pozostawiły po sobie ślad. U Kubusia zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce pod postacią czterokończynowego niedowładu spastycznego oraz obustronne uszkodzenie nerwów wzrokowych. W związku z tym Kuba wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej i wzrokowej.
Jeżeli chcecie pomóc to w każdej chwili można dokonać wpłaty na konto:
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
UL. ŁOMIAŃSKA 5, 01-685 WARSZAWA
ALIOR BANK S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
TYTUŁEM: 10461 SIEPIOŁA JAKUB – DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA

(red./fot. organizatorzy)

error: Nie kopiuj!!!