Warmia i Mazury

„Ptaki zimujące w Polsce”. Akcja edukacyjna GDOŚ

Celem akcji edukacyjnej GDOŚ jest prezentacja gatunków ptaków, które zostają w Polsce na zimę, a także promocja odpowiedzialnych postaw względem ptaków – np. w zakresie ich dokarmiania.

Po pierwsze nie szkodzić – to naczelna dewiza, która powinna przyświecać nam zimą, kiedy decydujemy się podawać pokarm ptakom. Jeśli nie wiemy, w jaki sposób dokarmiać ptaki odpowiedzialnie, lepiej wcale ich nie dokarmiać. Pamiętajmy, że pokarm musi być dostosowany do ptasich potrzeb, nie może zawierać soli, ani żadnych konserwantów, musi być świeży i zabezpieczony przed zamoczeniem.

O zasadach odpowiedzialnego dokarmiania ptaków informujemy na stronie GDOŚ na Facebooku w ramach cyklu edukacyjnego: „Ptaki zimujące w Polsce”.

https://www.facebook.com/GeneralnaDyrekcjaOchronySrodowiska

Chcemy także nauczyć Was rozpoznawania gatunków ptaków, które zimują w Polsce. Każda publikacja na Facebooku zawiera zdjęcie konkretnego gatunku i jego krótki opis.

Przypominamy, że wszystkie gatunki ptaków spotykane w Polsce są chronione prawem krajowym i międzynarodowym. Dotyczy to także tak pospolitych gatunków ptaków jak wróble, gołębie, gawrony, czy sroki.

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Akcja #PtakiZimującewPolsce

(RDOŚ Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!