AktualnościHalo MorągWieści z ratusza

Rada Miejska w Morągu uchwaliła program ochrony zwierząt na rok 2025

Rada Miejska w Morągu podjęła ważny krok w kierunku ochrony zwierząt, przyjmując uchwałę dotyczącą „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Morąg w 2025 roku”. Decyzja ta, zgodna z ustawą o ochronie zwierząt, podkreśla zobowiązanie gminy do corocznego opracowywania i wdrażania strategii na rzecz zwierząt, co musi być wykonane do 31 marca każdego roku.

Program, będący integralną częścią polityki gminy, ma na celu nie tylko opiekę nad bezdomnymi zwierzętami, ale także zapobieganie ich bezdomności w przyszłości. Przygotowanie projektu programu było procesem konsultacyjnym, angażującym powiatowego lekarza weterynarii, organizacje społeczne oraz zarządców obwodów łowieckich. Wykonanie uchwały powierzone zostało Burmistrzowi Morąga, a jej wejście w życie nastąpi 14 dni po publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego. To istotny krok w kierunku zwiększenia dobrostanu zwierząt na terenie gminy, a także efektywnego zarządzania problemem bezdomności zwierząt.

program opieki nad zwierzętami bezdomnymi

(red.)