AktualnościHalo MorągWieści z ratusza

Rada Miejska w Morągu udzieliła absolutorium burmistrzowi za 2024 rok

Podczas dzisiejszej (30.05) sesji Rady Miejskiej w Morągu, radni nowej kadencji dokonali oceny działań Burmistrza za ubiegły rok. Spotkanie miało charakter sprawozdawczo-absolutoryjny, podczas którego Burmistrz Morąga otrzymał zarówno absolutorium, jak i wotum zaufania za realizację budżetu oraz zarządzanie gminą w roku 2024.

Przed głosowaniem radni zapoznali się z „Raportem o stanie Gminy Morąg za rok 2024” oraz sprawozdaniem z wykonania budżetu. Rada Miejska podjęła uchwały zatwierdzające sprawozdanie finansowe oraz udzielające absolutorium Burmistrzowi. Po zakończeniu głosowań, Burmistrz Morąga wyraził wdzięczność wszystkim radnym, kierownictwu Urzędu Miejskiego, a także dyrektorom, kierownikom i pracownikom jednostek samorządowych za ich zaangażowanie i współpracę.

Raport o stanie Gminy Morąg za 2024 rok. (PDF, 3.5 MiB)

Projekt uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania dla Burmistrza Morąga za 2024 r. (PDF, 155.1 KiB)

Sprawozdanie Burmistrza Morąga z wykonania budżetu Gminy Morąg za 2024 r. (PDF, 11.5 MiB)

Opinia RIO (PDF, 60.8 KiB)

Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminy Morąg za 2024 rok (PDF, 229.9 KiB)

Projekt uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Morąga z wykonania budżetu Gminy Morąg za 2024 r. (PDF, 248.8 KiB)

Wniosek Komisji Rewizyjnej (PDF, 312.2 KiB)

Opinia Komisji Rewizyjnej (PDF, 389.5 KiB)

Uchwała RIO (PDF, 44.1 KiB)

(red./fot. dw)