AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Radni składali na sesji wnioski do budżetu gminy na 2022 r.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Morągu radni składali wniosku do budżetu Gminy Morąg oraz do Zarządu Powiatu Ostródzkiego.

Radny Daniel Gołowicz: – W imieniu mieszkańców Osiedla Zatorze zwracam się z wnioskiem o remont ulicy Mazurskiej, od ulicy Żeromskiego do Pagedu. Odcinek ten jest w złym stanie technicznym. Korzystają z niego głównie mieszkańcy ulicy Mazurskiej, ulicy Śląskiej, a także pracownicy Pagedu. Na tym odcinku chodnika praktycznie nie ma. Proszę o pozytywne rozpatrzenie tego wniosku.

Wiceprzewodnicząca RM Renata Cołoś: – Również chciałabym złożyć wniosek w tej sprawie. Tydzień czy półtora tygodnia temu złożyłam wniosek w sprawie remontu ul. Mazurskiej. Tak, jak radny D. Gołowicz uważam, że ulica ta jest jednym z priorytetów, które należałoby zrobić na naszym osiedlu. Jest to krótki odcinek drogi. Nie będą to aż tak duże pieniążki w budżecie i bardzo proszę również o pozytywne rozpatrzenie tego wniosku. Mam nadzieję, że mieszkańcy naszego osiedla doczekają się, że będą mieli porządną ulicę, chodnik oraz oświetlenie.

Wniosek Rada Miejska przekazała do Burmistrza Morąga.

Radna Celina Winnicka: – Składam wnioski w imieniu mieszkańców wsi Wenecja. Bardzo proszę o zabezpieczenie środków w budżecie gminy na wywóz śmieci z plaż sołeckich. Tych plaż sołeckich mamy sporo i niektórzy sołtysi mają z tym problem. Drugim wnioskiem jest naprawa dróg gminnych w Wenecji, ponieważ tam są drogi gminne szutrowe, nie ma dróg asfaltowych. Przez tą wieś przebiegają dwie drogi powiatowe: jedna szutrowa, druga brukowa. Drogi te są w bardzo złym stanie, stąd prośba o ich naprawę. Dużym problemem jest również oświetlenie. Mieszkańcy proszą o ustawienie jednej lub dwóch latarni przy drodze gminnej.

Wniosek Rada Miejska przekazała do Burmistrza Morąga.

Przewodniczący RM Marek Raćkowski: Składamy wniosek do Zarządu Powiatu Ostródzkiego o remont drogi na odcinku Nowy Dwór – Chojnik. W tej sprawie również mieszkańców podjęli inicjatywę i będą kierowali pismo do powiatu. Wniosek popiera Pan Burmistrz.

(red.)

Wniosek – C. Winnickiej

Wniosek – D. Gołowicza

error: Nie kopiuj!!!