Warmia i Mazury

Radni województwa obradowali online

Rozwój sieci miast Cittaslow oraz informacja o funkcjonowaniu Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach to tylko niektóre tematy nad jakimi debatowali radni województwa warmińsko-mazurskiego.

Dużo emocji wzbudziło także stanowisko w sprawie  orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji z powodu ciężkiej wady płodu.

Październikowa sesja sejmiku ze względów bezpieczeństwa odbyła się online, a jej transmisję mogli oglądać wszyscy zainteresowani.

Po zaplanowanych w porządku obrad głosowaniach radni województwa przeszli do debaty na temat stanowiska sejmiku województwa w sprawie  orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji z powodu ciężkiej wady płodu.

Sprawy związane z ludzkim życiem zawsze wywołują duże emocje. Protesty, które obecnie widzimy, a w których być może sami uczestniczymy są wyrazem  niezadowolenia i złości. Decyzja podjęta przez Trybunał Konstytucyjny odmawia polskim kobietom prawa do decydowania o sobie, naraża kobiety i ich rodziny na cierpienia i ból.  Nasze stanowisko jest wyrazem solidarności ze wszystkimi, których ta sprawa dotyczy – mówi Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

Za przyjęciem stanowiska głosowało 13 radnych województwa, 7 było przeciw, 1 osoba się wstrzymała.

Kolejna sesja sejmiku odbędzie się 24 listopada 2020 roku.

STANOWISKO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO Z 27 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!