AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Radni wsparli finansowo wychowankę domu dziecka

Przewodniczący Rady Miejskiej w Morągu  Marek Raćkowski z radną miejską Łucją Steć w imieniu radnych miejskich przekazali wychowance Domu Dla Dzieci i Młodzieży „Promyk” w Morągu – Wiktorii pieniądze, które przeznaczy na zakup mieszkania po opuszczeniu placówki.

Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin zwróciło się prośbą do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Morągu oraz radnych miejskich o pomoc w pozyskaniu środków na zakup mieszkania dla Wiktorii. Dziewczyna jest wychowanką Domu Dla Dzieci i Młodzieży „Promyk 2″ w Morągu od 17.03.2017r. Obecnie kontynuuje naukę w klasie III Szkoły Branżowej ZPSWR w Ostródzie, którą ukończy w czerwcu 2020r. Jej sytuacja rodzinna jest wyjątkowo trudna. Rodzice żyją, ale żadne z nich nie interesuje się losem córki, nikt jej nie odwiedza, nie zabiera do domu na święta, wakacje, ferie. Wiktoria marzy o własnym mieszkaniu, gdzie będzie miała spokój, ciepło i godziwe warunki do życia. Przez ostatnie lata pozbawiona była ciepła domu rodzinnego i miłości, której tak bardzo potrzebuje każdy młody człowiek.

Wiktoria jest mieszkanką gm. Dąbrówno. Stowarzyszenie napisało więc do wójta o przydział mieszkania, ale otrzymało informację, że obecnie gmina nie dysponuje żadnymi lokalami. Zaproponowano kupno niedużego lokum w miejscowości Wierzbica, od osoby prywatnej za kwotę 12 000 zł. Dziewczyna w ramach usamodzielnienia otrzyma kwotę 7000 zł. Brakuje jeszcze  5 000 zł, by spełnić marzenie Wiktorii o własnym mieszkaniu. Bardzo trudno rozpoczynać samodzielne życie przez młodą osobę, która wychodząc z placówki nie ma dokąd wrócić, bo bliskie osoby zawiodły. Bardzo liczymy na zrozumienie tej bardzo trudnej sytuacji mieszkaniowej, rodzinnej i życzliwe potraktowanie prośby. Za każdą nawet najmniejszą pomoc będziemy wdzięczni – napisała Krystyna Prajwocka, prezes Stowarzyszenia Wspierania Rodzin.

Na odzew ze strony Rady Miejskiej w Morągu i jej przewodniczącego Marka Raćkowskiego nie trzeba było długo czekać. Mimo, że radni nie spotykają się tak często jak przed pandemię pozytywnie odpowiedzieli na apel Morąskiego Stowarzyszenie Wspierania Rodzin.

W morąskim „Promyku”  przebywa obecnie 60 wychowanków. – Każdy usamodzielniający się wychowanek otrzymuje finansowe wsparcie oraz rzeczowe – mówi Jolanta Pilcek, dyrektor Domu Dla Dzieci i Młodzieży „Promyk” w Morągu:

(red./fot. dw/ fot. archiwum „Promyka”)

error: Nie kopiuj!!!