Warmia i Mazury

RDLP w Olsztynie przekaże 50 tys. na walkę z koronawirusem

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie na walkę z koronawirusem przekaże 50 tys. zł. Pieniądze trafią do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie i zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych masek, kombinezonów i gogli.

Minister Środowiska wyszedł z inicjatywą zaangażowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, do wsparcia szpitali w walce z epidemią koronawirusa. PGL Lasy Państwowe podjęło decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego dla polskiej Służby Zdrowia.

Walka z pandemią COVID-19 jest szczególnie trudnym wyzwaniem dla wszystkich pracodawców, pracowników, a w szczególności dla systemu ochrony zdrowia. Na ten cel Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych po konsultacji z dyrektorami regionalnymi, wyraziła wolę wsparcia finansowego w wysokości 2 mln zł, z przeznaczeniem m.in. na zakup respiratorów do szpitali znajdujących się na terenie danej Regionalnej Dyrekcji.
„W tym trudnym dla nas wszystkich czasie – w czasie epidemii – każda okazana pomoc jest dużym wsparciem. Za dwa miliony złotych można zakupić szereg  potrzebnych teraz środków do ratowania zdrowia i życia. Polska Służba Zdrowia codziennie walczy o ludzkie życie. Dziękuję wszystkim, którzy włączają się w walkę z epidemią” – podkreślił minister środowiska Michał Woś.
Udzielenie wsparcia finansowego przez jednostki organizacyjne Lasów Państwowych na zwalczanie epidemii, możliwe jest bez rezygnacji z realizacji zadań w zakresie gospodarki leśnej. Ponadto Lasy Państwowe zgłaszają swoją gotowość do dalszej pomocy, poprzez udostępnienie ośrodków wypoczynkowo-szkoleniowych, znajdujących się na terenie jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych. Jest to akt wsparcia i solidarności leśników z Państwem Polskim.

(red./RDLP Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!