HALO MORĄG

Rekordowe aukcje WOŚP – 28. Finał pod znakiem internetowego zaangażowania

Aukcje Allegro dla WOŚP przez 8 tygodni wzruszały i bawiły internautów. W tym czasie stronę aukcje.wosp.org.pl odwiedziło blisko 5 milionów klientów w Polsce i na świecie, którzy wylicytowali przedmioty za ponad 15 milionów złotych. To o 3 miliony złotych więcej niż w roku ubiegłym.

Podczas 20. edycji aukcji Allegro dla WOŚP zebrano ponad 15 milionów złotych – to o 3 miliony więcej niż podczas 27. Finału. Klienci Allegro razem z organizatorami wystawili ponad 195 tys. ofert.

Allegro gra z WOŚP od początku swojego istnienia. Przez 20 lat współpracy klienci Allegro na orkiestrowe aukcje przekazali tysiące wyjątkowych przedmiotów i usług, co pozwoliło zebrać blisko 80 milionów złotych na zakup urządzeń medycznych.

195 tysięcy wyjątkowych ofert

Internauci angażowali się w pomoc Orkiestrze na wiele sposobów: wystawili 195 tysięcy ofert na aukcje.wosp.org.pl, brali udział w licytacjach oraz wpłacali pieniądze do Wirtualnej Puszki. Na stronie rzeczyodserca.pl można było dodatkowo zamieścić film z opowieścią o historii przekazywanego na aukcje przedmiotu, a następnie udostępnić go w social mediach. Na stronie rzeczyodserca.pl pojawiło się blisko 200 filmów, w których znani i lubiani sportowcy, politycy, gwiazdy i artyści przekazują coś na aukcje i dzielą się niezwykłymi historiami zwykłych przedmiotów. Filmy cieszą się dużą popularnością, obejrzano je ponad 600 tys. razy!
Ponad 23 tys. Polaków postanowiło wesprzeć WOŚP za pomocą Wirtualnej Puszki Allegro, dzięki czemu licznik został zasilony o dodatkowe 710 tys. zł. To kwota ponad dwukrotnie większa niż podczas 27. Finału. Najchętniej wybierano kwotę 10 zł, najwięcej Puszek zakupiono w Warszawie, a zakupy za największą kwotę zrobili darczyńcy z Wrocławia.
W tym roku po raz pierwszy 70% internautów uczestniczyło w aukcjach Allegro dla WOŚP z poziomu swojego smartfona. Przycisk “licytuj” i “kup teraz” kliknięto ponad 1,2 miliona razy.
– Po raz kolejny okazało się, że Polacy mają wielkie serca i uwielbiają wspierać WOŚP na Allegro. Tegoroczny wynik licytacji – 15 milionów złotych – jest fenomenalny. Cieszymy się, że po raz kolejny platforma Allegro okazała się świetnym narzędziem do niesienia pomocy i jesteśmy wdzięczni, że tak wiele osób zaangażowało się w wystawianie aukcji, licytacje i wpłaty do Wirtualnej Puszki. Finał WOŚP to zawsze wielkie przeżycie także dla wszystkich pracowników Allegro, którzy wspierają działanie platformy, obsługują aukcje, płatności i rozliczenia, a także dla tych, którzy wystawiają na licytację swoje umiejętności – w tym roku można było licytować szereg szkoleń organizowanych przez pracowników – mówi Krzysztof Śpiewek, CSR manager w Allegro

Rekordowe aukcje

Mimo że każda forma zaangażowania jest ważna i przekłada się na końcowy wynik zbiórki, to najdroższe przedmioty na aukcjach zawsze wzbudzają największe emocje. W czołówce przedmiotów wylicytowanych za najwyższą kwotę znalazły się: koszulka przekazana przez prezydenta Andrzeja Dudę (darczyńca zapłacił za nią 200 000 zł), wyjątkowe auto z serialu „Knight Rider” od Mastercard i braci Collins (186 100 zł) oraz Buława Honorowa od generała broni Mirosława Różańskiego (126 600 zł). Wysokie kwoty osiągnęły również aukcje Land Rovera 90 (119 221 zł) oraz Repliki Medalu Noblowskiego od Olgi Tokarczuk wylicytowanej za 106 100 zł, która była zresztą najpopularniejszym przedmiotem na aukcjach.

aukcje.wosp.org.pl nie tylko w Polsce

W zbiórkę 12 stycznia zaangażowały się również setki sztabów zagranicznych. Ale oprócz kwesty w dniu Finału, sztaby i darczyńcy z zagranicy chętnie wystawiali przedmioty związane z miejscem ich zamieszkania, jak np. zwiedzanie Splitu czy Barcelony. Najwięcej aukcji wystawili mieszkańcy Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a najchętniej licytowali użytkownicy z Niemiec i Ameryki.
Allegro wspiera WOŚP od początku swojego istnienia. 20 lat współpracy przełożyło się na niemal 80 milionów złotych przekazanych na konto Fundacji WOŚP.
Wszystkie zebrane w trakcie 28. Finału środki zostaną przeznaczone na dziecięcą medycynę zabiegową.
Więcej informacji dotyczących Allegro, WOŚP, tegorocznego Finału i 20 lat wspólnego grania opublikowanych zostanie już 8 marca na aukcje.wosp.org.pl. (WOŚP)

error: Nie kopiuj!!!