Relacja ze Sportowej Majówki 2024
Za nami kilka dni weekendu majowego, podczas których mieszkańcy oraz przybyli goście mieli możliwość uczestniczyć w licznych aktywnościach sportowych. Promując zdrowy styl życia odbyły się imprezy sportowe dla amatorów sportu w każdym wieku. Dzieci, młodzież i dorośli aktywnie spędzili czas grając w piłkę nożną, tenisa ziemnego, tenisa stołowego oraz piłkę siatkową.
Turniej Tenisa Stołowego
27.04.2024 – sala sportowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu
Kat 2013 i młodsi
I miejsce – Miłosz Zaborowski,
II miejsce – Witek Dobkowski,
III miejsce – Zuzanna Zaborowska
Kat 2011 – 2008
I miejsce – Marcin Kulka
II miejsce – Maciej Majchrzak
III miejsce – Szymon Suchocki
Kat 2007-2004
I miejsce – Franciszek Miś
II miejsce – Paweł Kaczyński
III miejsce – Mateusz Grzelka
Organizatorem Turnieju Tenisa Stołowego było MTS Narie Morąg – Tenis, Tenis stołowy
Turniej Tenisa Ziemnego
01.05.2024 – kort tenisowy – park sportowo-rekreacyjny ul. Wyszyńskiego w Morągu
I miejsce – Arkadiusz Łabuz
II miejsce – Jerzy Wilk
III miejsce – Edward Korczakowski
IV miejsce – Franciszek Miś
Kozak Piłkarski
02.05.2024 – Boisko sportowe Orlik ul. Żeromskiego w Morągu
Kat 2011 i młodsi
I miejsce – Żbikowski Aleks
II miejsce – Starczewski Krzysztof
III miejsce – Kucaka Agata
Kat 2009-2010
I miejsce – Szulim Alan
II miejsce – Sasin Maciej
III miejsce – Wawerka Kamil
Kat 2004-2008
I miejsce – Wejhs Marcel
II miejsce – Pazio Kacper
III miejsce – Paj Szymon
Turniej Siatkówki Plażowej
03.05.2024 – boisko do siatkówki – park sportowo-rekreacyjny ul. Wyszyńskiego w Morągu
I miejsce – Kamil Jaworski, Mateusz Jaworski
II miejsce – Paweł Czepan, Bartosz Bachora
III miejsce – Adrian Polewaczyk, Maciej Fiertek
Turniej Koszykówki 3×3
04.05.2024 -Boisko sportowe Orlik ul. Sienkiewicza w Morągu
I miejsce – Paralitycy /Hubert Gierej, Arkadiusz Januszkiewicz, Radosław Hubacz, Miłosz Gulczyński/
II miejsce – 42 BLP /Adam Marcewicz, Filip Groth, Karol Dąbrowski, Bartosz Lipski, Dominik Stanicki/
III miejsce – Orlando City /Kacper Kordan, Kacper Mrlena, Krzysztof Słoma/
Były to zawody otwarte do których mogli zgłosić się wszyscy chętni. Turnieje wywołały dużo emocji, a także dostarczyły sporo zdrowej sportowej rywalizacji. Zawodnicy za miejsca I-III otrzymywali pamiątkowe puchary/statuetki/medale.
Organizatorem sportowej majówki oraz fundatorem nagród był Urząd Miejski w Morągu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
(Referat Sportu)





