AktualnościHalo MorągWieści z ratusza

Relacja ze Sportowej Majówki 2024

Za nami kilka dni weekendu majowego, podczas których mieszkańcy oraz przybyli goście mieli możliwość uczestniczyć w licznych aktywnościach sportowych. Promując zdrowy styl życia odbyły się imprezy sportowe dla amatorów sportu w każdym wieku. Dzieci, młodzież i dorośli aktywnie spędzili czas grając w piłkę nożną, tenisa ziemnego, tenisa stołowego oraz piłkę siatkową.

Turniej Tenisa Stołowego

27.04.2024 – sala sportowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu

Kat 2013 i młodsi

I miejsce – Miłosz Zaborowski,

II miejsce – Witek Dobkowski,

III miejsce – Zuzanna Zaborowska

Kat 2011 – 2008

I miejsce – Marcin Kulka

II miejsce – Maciej Majchrzak

III miejsce – Szymon Suchocki

Kat 2007-2004

I miejsce – Franciszek Miś

II miejsce – Paweł Kaczyński

III miejsce – Mateusz Grzelka

Organizatorem Turnieju Tenisa Stołowego było MTS Narie Morąg – Tenis, Tenis stołowy

Turniej Tenisa Ziemnego

01.05.2024 – kort tenisowy – park sportowo-rekreacyjny ul. Wyszyńskiego w Morągu

I miejsce – Arkadiusz Łabuz

II miejsce – Jerzy Wilk

III miejsce – Edward Korczakowski

IV miejsce – Franciszek Miś

Kozak Piłkarski

02.05.2024 – Boisko sportowe Orlik ul. Żeromskiego w Morągu

Kat 2011 i młodsi

I miejsce – Żbikowski Aleks

II miejsce – Starczewski Krzysztof

III miejsce – Kucaka Agata

Kat 2009-2010

I miejsce – Szulim Alan

II miejsce – Sasin Maciej

III miejsce – Wawerka Kamil

Kat 2004-2008

I miejsce – Wejhs Marcel

II miejsce – Pazio Kacper

III miejsce – Paj Szymon

Turniej Siatkówki Plażowej

03.05.2024 – boisko do siatkówki – park sportowo-rekreacyjny ul. Wyszyńskiego w Morągu

I miejsce – Kamil Jaworski, Mateusz Jaworski

II miejsce – Paweł Czepan, Bartosz Bachora

III miejsce – Adrian Polewaczyk, Maciej Fiertek

Turniej Koszykówki 3×3

04.05.2024 -Boisko sportowe Orlik ul. Sienkiewicza w Morągu

I miejsce – Paralitycy /Hubert Gierej, Arkadiusz Januszkiewicz, Radosław Hubacz, Miłosz Gulczyński/

II miejsce – 42 BLP /Adam Marcewicz, Filip Groth, Karol Dąbrowski, Bartosz Lipski, Dominik Stanicki/

III miejsce – Orlando City /Kacper Kordan, Kacper Mrlena, Krzysztof Słoma/

Były to zawody otwarte do których mogli zgłosić się wszyscy chętni. Turnieje wywołały dużo emocji, a także dostarczyły sporo zdrowej sportowej rywalizacji. Zawodnicy za miejsca I-III otrzymywali pamiątkowe puchary/statuetki/medale.

Organizatorem sportowej majówki oraz fundatorem nagród był Urząd Miejski w Morągu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

(Referat Sportu)