KULTURA I SZTUKAWarmia i Mazury

Reżyser z prestiżową ogólnopolską nagrodą

Piotr Domalewski twórca dwóch filmów fabularnych: uhonorowanej 30 nagrodami w kraju i za granicą CICHEJ NOCY oraz najnowszego dzieła podbijającego festiwale JAK NAJDALEJ STĄD/I NEVER CRY otrzymał Paszport POLITYKI.

Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach: film, literatura, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna i kultura cyfrowa, a od 2002  roku Paszporty obejmują także nagrodę specjalną – „kreator kultury” za specjalne osiągnięcia w krzewieniu kultury.

Ogłaszając werdykt jury w kategorii Film krytyk filmowy Janusz Wróblewski powiedział: „Jest to Paszport za konsekwencję w egzorcyzmowaniu polskich kompleksów, odwagę mierzenia się z problemami podzielonych rodzin i wsłuchiwania się w głos Polaków na emigracji”.

Jest to 40 nagroda przyznana Piotrowi Domalewskiemu i jego filmom. CICHA NOC ma ich 30, a najnowszy obraz JAK NAJDALEJ STĄD – 10 – Macie w tym swój udział – podkreślił Piotr Domalewski po ogłoszeniu werdyktu. – Nie byłoby tych wszystkich nagród, a przede wszystkim nie byłoby moich filmów bez Waszego wsparcia, Pana Gustawa Marka Brzezina marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, który wierzy w siłę kina! oraz wielu ludzi i instytucji w regionie. To się czuje za każdym razem, gdy jesteśmy u Was! Dziękuję Warmińsko-Mazurskiemu Funduszowi Filmowemu. Uwierzyliście we mnie, gdy realizowałem CICHĄ NOC, i uwierzyliście gdy przystępowałem do pracy nad JAK NAJDALEJ STĄD ! Bardzo Wam za to dziękuję! To nasz wspólny sukces!.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!