AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

RMF RM 30 urodziny świętował również w Morągu

Z okazji 30 urodzin radio RMF RM rozdaje w całej Polsce wyjątkowe bombonierki dla najwierniejszych słuchaczy. Takie słodkości trafiły dzisiaj (15.01. br.) do uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu, którzy z tej okazji wysłali do rozgłośni wykonane przez siebie kartki z życzeniami.  Do Morąga przyjechał reporter RMF FM Piotr Bułakowski, którzy wysłuchał życzeń, Sto lat oraz poczęstował dzieci słodyczami.

– Dobrych ludzi nikt nie zapomina. Dzięki RMF FM nasza szkoła zyskała nowoczesną pracownię komputerową w 2017 roku, która znacznie poprawiła organizację lekcji informatycznych. Z pracowni korzysta ok. 250 uczniów. Jesteśmy bardzo wdzięczni, stąd też urodzinowe kartki z okazji 30 urodzin RMF FM. Korzystając z okazji życzę 100 lat grania, dalszych sukcesów, świetnych audycji, mnóstwa słuchaczy oraz samych pozytywnych ludzi wokół siebie – powiedziała nam Sylwia Olszewska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu.

W czasie wizyty gościa z radia uczniowie pod czujnym okiem nauczycielki Moniki Borowskiej pracowali na podarowanych przez radio komputerach projektując wirtualne kartki urodzinowe. Dzieci pochwaliły się Piotrowi Bułakowskiemu, co przedstawiają ich prace:

15 stycznia 1990 r. pojawiło się Radio Małopolska FUN. Tego dnia w samo południe w centrum nadawczym Chorągwica koło Krakowa włączono nadajnik retransmitujący 24-godzinny program francuskiej stacji. Pierwszym utworem, który pojawił się na antenie, była piosenka zespołu Toto – „Africa”. Tak, to były początki radia RMF FM.

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!