Warmia i Mazury

„Rodzina 500+”. Trwa nabór wniosków online, 1 kwietnia rusza nabór drogą tradycyjną

Od 1 lutego br. rodzice i opiekunowie złożyli już blisko 2,7 mln wniosków online na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+”. – Elektroniczna droga składania wniosków jest prosta i bezpieczna. 1 kwietnia rusza natomiast nabór wniosków drogą tradycyjną – przypomina minister rodziny i polityki społecznej.

Nabór wniosków online na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+” rozpoczął się 1 lutego br. Do tej pory rodzice i opiekunowie złożyli już blisko 2,7 mln wniosków.

Wraz z rokiem 2021 nastała ważna zmiana związana z ustalaniem okresu świadczeniowego oraz terminem składania wniosków o świadczenie wychowawcze. Od tego roku prawo do świadczenia „500+” ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Wnioski o świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lutego br. drogą elektroniczną, czyli za pośrednictwem portalu Empatia, poprzez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

Elektroniczna droga składania wniosków jest prosta i bezpieczna. 1 kwietnia rusza natomiast nabór wniosków drogą tradycyjną, czyli za pośrednictwem poczty lub podczas osobistej wizyty w urzędzie.

Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.

(UW Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!