Warmia i Mazury

Rozmowy o aktywizacji seniorów z Warmii i Mazur

Wojewódzka konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych odbędzie się 5 października 2023 roku w Hotelu Wileńskim w Olsztynie.

Tegoroczna konferencja odbywa się pod hasłem „Działania międzypokoleniowe – szansą na aktywizację Seniorów”.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych obchodzony jest już od ponad 30 lat. Święto to zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w celu przybliżenia społeczeństwu problematyki starości oraz dążenia do poprawy sytuacji osób starszych na świecie.

Doskonałą okazją do aktywizacji osób starszych są działania międzypokoleniowe. Zarówno osoby starsze, jak i młodzież w województwie warmińsko-mazurskim mają wiele do zaoferowania i wspólnie mogą tworzyć i realizować działania i projekty międzypokoleniowe. A to z pewnością wzbogaci obie strony. Wzajemne relacje dają szansę na powiew świeżości w senioralną codzienność.

W drugiej części konferencji zostanie rozstrzygnięty warmińsko-mazurski konkurs na Aktywnego Seniora/Seniorkę i Najlepszą Inicjatywę Seniorską.

Organizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Do pobrania:
– Program konferencji

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!