Warmia i Mazury

Rozpoczął się nabór wniosków do Programu Młoda Polska

Do 31 października br. trwa nabór wniosków o stypendia w ramach Programu Młoda Polska. O dofinansowanie konkretnych projektów artystycznych, studiów i pobytów twórczych za granicą, a także zakupu instrumentów i sprzętu niezbędnego do pracy twórczej mogą wnioskować artyści do 35. roku życia, wykazujący się wybitnymi osiągnięciami w reprezentowanych dziedzinach. Organizatorem konkursu jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w imieniu którego czynności związane z konkursem prowadzi Narodowe Centrum Kultury.

Przedmiotem konkursu są stypendia przyznawane osobom fizycznym, zajmującym się twórczością i krytyką artystyczną, na realizację określonego projektu stypendialnego w następujących dziedzinach: film, fotografia, literatura (w tym reportaż dziennikarski), muzyka, sztuki wizualne, taniec i teatr.

Osobom biorącym udział w konkursie mogą zostać przyznane stypendia na okres realizacji projektu stypendialnego trwający maksymalnie do 31 grudnia 2021 roku. Wysokość stypendium może wynieść maksymalnie 50 tys. i minimalnie 30 tys. złotych brutto.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania znajdują się na stronie Narodowego Centrum Kultury: https://nck.pl/dotacje-i-stypendia/stypendia/programy/mloda-polska/aktualnosci-/nabor-2021.

(UW Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!