Rozpoczął się remont peronów na stacji Morąg

Dostosowanie stacji Morąg do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się – to projekt PKP PLK. W jego ramach zostaną przebudowane perony nr 2 i 3 na stacji Morąg z dostosowaniem wysokości peronu do obowiązujących wytycznych i potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się, linia nr 220 Olsztyn Główny – Bogaczewo. Dzisiaj rozpoczęły się pierwsze prace. Do 28 marca br. peron 2 będzie nieczynny. Pasażerowie będą korzystali z peronu nr 3.

Wygodne wsiadanie do pociągów, poprawa poziomu bezpieczeństwa i dostosowanie do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się – to zakładane efekty modernizacji przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przystanku Morąg Kolonia i stacji Morąg. Wartość prac w mieście to ok. 3,7 mln zł.

Lepszy komfort obsługi pasażerów będzie możliwy również dzięki przebudowie stacji Morąg. To ważna stacja kolejowa na trasie łączącej Olsztyn z Elblągiem. Pociągi jadą tędy do Trójmiasta. W efekcie inwestycji zwiększy się komfort obsługi pasażerów. Pasażerowie skorzystają z nowych peronów wyposażonych w wiaty, ławki i gabloty informacyjne. Lepszą obsługę zapewni montaż nowych urządzeń głosowych. Przebudowane zostanie przejście w poziomie szyn, z którego będą wygodne i bezpieczne dojścia na perony. Będą ścieżki dotykowe dla osób niedowidzących ze specjalną wypukłą fakturą. Nowe pochylnie ułatwią osobom o ograniczonej mobilności wejście na perony. Na stacji będą mogły zatrzymywać się dłuższe składy, gdyż perony zostaną rozbudowane do długości 300 metrów.

Zakończenie prac na przystanku Morąg planowane jest w czerwcu br. Prace wykona MCB Centrum Budowlane z Morąga. Wartość wszystkich prac to ok. 3,7 mln zł. (red./ fot. Damian Polkowski)