Warmia i Mazury

Rozsmakuj się w tradycji i regionie Warmii i Mazur

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz miasto Olsztyn zapraszają 17 czerwca 2023 roku na Stare Miasto na ucztę kulinarną podczas wydarzenia „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury. Targi żywności regionalnej i tradycyjnej”.

Czeka na Was kiermasz produktów regionalnych, pokazy kulinarne i degustacje tradycyjnych potraw, a także gotowanie na żywo z Karolem Okrasą.

W programie m.in. występ Zespołu Pieśni i Tańca Warmia, ciekawe rozmowy na scenie, pokazy artystyczne oraz animacje dla dzieci.
Muzyka, regionalne potrawy, najlepsi producenci lokalnych wyrobów – to wszystko w jednym miejscu, z myślą o miłośnikach dziedzictwa kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla.

W trakcie odbędzie się finał regionalny XXII. edycji konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów.

Wydarzenie tłumaczone będzie na język migowy (na scenie głównej). Wstęp wolny.

Początek kulinarnego spotkania na olsztyńskim Starym Mieście o godz. 10, natomiast zakończenie planowane jest na godz. 17.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!