AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Rozstrzygnięcie konkursu „Czytanie jest fajne”

Konkurs plastyczny „Czytanie jest fajne!” został rozstrzygnięty! Oceniono 103 prace, wykonane przez dzieci i młodzież z przedszkoli oraz szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy Morąg.

Temat konkursu wbrew pozorom nie był łatwy i oczywisty, dlatego uczestnicy musieli wykazać się nie lada pomysłowością. A ponieważ nie od dziś wiadomo, że wyobraźnia dzieci jest ogromna, uczestnicy poradzili sobie fenomenalnie. Wszystkie dostarczone prace były na wysokim poziomie artystycznym, wykonano je za pomocą różnorodnych technik, często łącząc ze sobą różne materiały. Wiele prac ujęło również przesłanie, że czytanie nie jest wyłącznie czynnością, a swego rodzaju wartością. Młodzi artyści wykazali się ogromną inwencją twórczą i kreatywnością. Ze względu na obecną sytuację związaną z koronawirusem i przyrost zachorowań w naszym regionie, nie było możliwe zorganizowanie uroczystego wręczenia nagród. Odbiór nagród odbywa się indywidualnie w godzinach pracy Oddziału dla Dzieci przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, czyli po uprzednim zdezynfekowaniu dłoni i w obowiązkowej maseczce ochronnej.

Gratulujemy zwycięzcom!

Wszystkie 103 prace można podziwiać na wystawie pokonkursowej, która będzie prezentowana do 13 listopada 2020 r. w Oddziale dla Dzieci.

Protokół z rozstrzygnięcia konkursu (130.1 KB)

(MBP Morąg)

error: Nie kopiuj!!!