Rusza kolejna edycja szkoły dla rodziców i wychowawców

We wtorek, 26 lutego, o godzinie 16.00 w Biurze Pełnomocnika ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ul. Dworcowa 7 w Morągu rozpoczynają się warsztaty „SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW”. Do udziału zapraszamy wszystkich rodziców, nauczycieli, wychowawców, którzy chcą poszerzyć lub nabyć praktyczne umiejętności w zakresie: „ Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby do nas mówiły „.

Cykl warsztatów obejmuje 10 spotkań, na których poznajemy: – Jak wyznaczać swoje granice? – Jak wyznaczać granice dziecku? – Jak nauczyć dziecko zasad? – Jak rozpoznawać i radzić sobie z uczuciami dziecka ? – Jak rozpoznawać i radzić sobie z własnymi uczuciami? – Jak zachęcać dziecko do współpracy i samodzielności? – Czy stosować kary, jeśli tak, to jakie i jaki jest ich skutek? – Jak rozwiązywać problemy i konflikty z dziećmi? – Skąd się bierze motywacja do nauki lub jej brak?

Zajęcia dla uczestników są bezpłatne. Finansowane z BUDŻETU GMINY MORĄG z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Zapraszamy! Przyjdź na zajęcia — podczas ciekawych ćwiczeń i w miłej atmosferze masz szansę rozwijać swoje umiejętności bycia lepszą mamą, babcią, lepszym tatą, dziadkiem, wychowawcą. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny: 502 744 856 lub 89 757 23 73

Jak mam mówić, żeby dziecko mnie *szalo i częściej słuchało? Jak stworzyć warunki do współpracy z dzieckiem? Jak wspierać dziecko bez rozpieszczania? Jak wyznaczać granice, ustalać i egzekwować umowy i dzielić się z dzieckiem obowiązkami? Jak wzmacniać jego zaufanie do siebie? Jak sprawić, żeby bycie rodzicem było łatwiejsze?

(UM Morąg)