Warmia i Mazury

Ruszyła druga edycja akcji #ObiadyDlaBohaterów

Podobnie jak wiosną, organizatorzy planują wspierać w czasie epidemii kombatantów w całym kraju. Każdego dnia nasi Bohaterowie otrzymywać będą ciepłe posiłki, zakupy, niezbędne leki i pomoc, ale – co najważniejsze – kontakt z wolontariuszami i żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. Bo to właśnie samotność w tym czasie doskwiera najbardziej.

Fundacja Nie zapomnij o nas wspólnie ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen oraz Stowarzyszeniem im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego otoczą opieką ponad 150 weteranów walk o niepodległość Polski. Dzięki dotacji Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych możliwe będzie realizowanie niezbędnych potrzeb naszych Bohaterów.
„Od początku pandemii Zespół ds. Kombatantów i żołnierze każdego z batalionów są zaangażowani w dostarczanie posiłków dla naszych bohaterów w całym województwie. W zależności od intensywności zagrożenia zarażeniem tych posiłków było mniej lub więcej. Dziś też jesteśmy z naszymi bohaterami. Aktualnie z początkiem miesiąca żołnierze dostarczają ponad 20 posiłków, a już od 11 listopada tych posiłków będzie ponad 30. Jesteśmy również otwarci na indywidualne potrzeby kombatantów. Są to osoby starsze, o których szczególnie musimy zadbać bo z wiadomych przyczyn powinni zostać w domach i unikać kontaktów” – powiedział mjr. Bogumił Krupiński, koordynator Zespołu ds. Kombatantów w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

(Paulina Kucińska, Rzecznik Prasowy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej/ fot. DWOT)

error: Nie kopiuj!!!