Ruszyła kampania „Twoje Światła – Nasze bezpieczeństwo”

Ruszyła 4 edycja ogólnopolskiej kampanii „Twoje Światła – Nasze bezpieczeństwo”. Podczas trwania przedsięwzięcia policjanci ruchu drogowego z Ostródy będą zwracali szczególną uwagę na prawidłowe oświetlenie pojazdu. Głównym celem tej inicjatywy jest promowanie zasady „widzieć i być widocznym” oraz zwrócenie uwagi na występujące w okresie jesienno – zimowym zagrożenia, które niesie za sobą niesprawne lub nieprawidłowe oświetlenie pojazdu.

W okresie jesienno – zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Niesprzyjająca kierowcom i pieszym aura – deszcze, opady śniegu, mgły i bardzo szybko zapadający zmrok ograniczają widoczność.

Celem akcji jest przede wszystkim przypominanie i uświadamianie kierującym o wpływie stanu i jakości oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W ramach tej kampanii policjanci z ruchu drogowego kontrolując pojazdy będą zwracali szczególną uwagę na prawidłowość działania świateł.

Podczas trwania działań, w  dniach 26 października oraz 16 i 23 listopada odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych, na których kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach. Na stacje te kierowani będą również przez policjantów kierowcy pojazdów, których jakość oświetlenia wzbudzi wątpliwości podczas kontroli drogowej.

W powiecie ostródzkim stacjami, które dołączyły do kampanii są:

 –  Stacja Kontroli Pojazdów „SDK” w Ostródzie przy ul. Składowej 3,

 –  Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Ostróda-Kajkowo, ul. Bukowa 2

 –  Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Auto Centrum Kulesza w Morągu przy ul. Leśnej 25.

(KPP Ostróda)