RZEŹNIK SKY, a w nim morążanie

Dwaj biegacze ze Stowarzyszenia Leśny Cross: Cezary Siepioła i Jarosław Rowicki  stanęli na starcie biegu Rzeźnik SKY, zaliczanego do 5. Festiwalu Biegu Rzeźnika. Po dwóch dniach ulewnych deszczy, najtrudniejsza technicznie trasa, stała się jeszcze bardziej wymagająca i niebezpieczna.

Na 458 startujących zawodników czekała 53-kilometrowa trasa z sumą podejść około 3000 metrów, a na niej sześć dużych gór w okolicach Cisnej: dwukrotnie Łopiennik, Osina, Hyrlata, Jasło i Małe Jasło.

Z powodu ekstremalnych warunków organizatorzy zdecydowali się przedłużyć limit czasu z 11 do 11,5 godziny. Mimo to aż 135 uczestników nie ukończyło biegu, z których znaczna część nie zmieściła się w czasie już na pierwszym punkcie kontrolnym, w Żubraczem.

Jak podkreślają organizatorzy, w Bieszczadach na kilka dni przed biegiem intensywnie padało, a ostatnia gwałtowna ulewa przeszła jeszcze dzień przed biegiem. Górskie ścieżki pokryte były więc tonami błota. Podczas zawodów natomiast zamiast zapowiadanych kolejnych deszczów panowały upał i duchota. Mokra ziemia parowała w słońcu, a bieszczadzki las zamienił się w tropikalną dżunglę.

Do mety dotarły 334 osoby, z czego 323 w limicie a w nich nasi morążanie na 235 i 236 miejscu. Trzeba dodać że był to ich debiut w biegu górskim. Tegoroczna edycja biegu weszła w skład Pucharu Polski w Skyrunningu.

(CS/JR)