Są już otwarte wszystkie działy morąskiej biblioteki

– Wszystkie działy morąskiej biblioteki są już czynne: wypożyczalnie, czytelnie, filie biblioteczne. Zawieszony mamy tylko punkt biblioteczny w Królewie do odwołania. Czynny jest również punkt ksero na dole w holu biblioteki. Serdecznie zapraszam od odwiedzania morąskiej biblioteki – mówi Elżbieta Dziubińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

Kolejnym krokiem biblioteki w drodze ku „normalności” będzie przywrócenie możliwości korzystania przez Czytelników z komputerów, ale na trochę innych zasadach niż wcześniej. Od 6 czerwca uruchomione zostaną dwa stanowiska komputerowe, z których będzie można skorzystać do celów edukacyjnych i podobnych po uprzednim telefonicznym umówieniu odwiedzin. Będą one oczywiście dezynfekowane po każdej korzystającej z nich osobie.

Zalecane jest wcześniejsze REZERWOWANIE zbiorów telefonicznie, mailowo lub poprzez katalog on-line https://www.morag-mbp.sowwwa.pl/, w przypadku braku rezerwacji, zbiory proponuje oraz podaje pracownik działu, odwiedzając bibliotekę obowiązuje nakaz noszenia maseczek oraz rękawiczek i/lub dezynfekcji dłoni (płyn dostępny na wejściu do budynku), każda osoba będzie kontrolowana przez pracownika pełniącego dyżur w holu biblioteki, w przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, osoba nie zostanie wpuszczona na teren biblioteki, wprowadzone zostały dłuższe terminy wypożyczenia zbiorów.

Przez ostatnie 3 tygodnie działania bibliotekę odwiedziło ok. 2500 czytelników, zwracając ponad 5500 książek.

(red./fot. dw)