Sala edukacyjna „Ognik” uroczyście otwarta

Dzieci szkolne w powiecie ostródzkim już mogą, w zabawowy i przystępny do ich wieku sposób zdobywać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, pierwszej pomocy medycznej i innych zagrożeń oraz prawidłowego zgłaszania zauważonych zdarzeń. Taką możliwość daje kompleks sal edukacyjnych „ Ognik” w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie. Sala edukacyjna została sfinansowana ze środków Komendanta Głównego PSP, Nadleśnictw Miłomłyn i Dobrocin, środków budżetowych KP PSP Ostróda oraz darowizn rzeczowych ostródzkich firm.

5 września, dokonano uroczystego otwarcia sali, którą wymyślili i wykonali ostródzcy strażacy. Symbolicznego przecięcia wstęgi i inauguracji dokonali m.in.: Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Wierzchowski,  bryg. Tomasz Ostrowski Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie oraz Wiktoria Napiórkowska uczennica II klasy Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Salezjańskich w Ostródzie.

Na uroczystość ponadto przybyli samorządowcy powiatu ostródzkiego, kierownicy służb współpracujących z PSP, leśnicy oraz dyrektorzy ostródzkich szkół podstawowych i II klasa z salezjańskiej szkoły podstawowej. Po uroczystym otwarciu zaproszeni goście zapoznali się z systemem sal, sposobie ich funkcjonowania i prowadzenia zajęć dydaktycznych dla dzieci. Następnie nadszedł czas na pierwsze debiutanckie zajęcia w ostródzkim „Ogniku”, które poprowadził kpt. Rafał Napiórkowski – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie. Sala edukacyjna „Ognik” w KP PSP Ostróda jest jedyną tego typu w powiecie. Jest dedykowana nie tylko do najmłodszych uczniów. Przy odpowiedniej  konfiguracji mogą korzystać z niej starsze klasy szkół, a nawet seniorzy. Główny cel tego przedsięwzięcia to propagowanie zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym. Serdecznie zapraszamy do korzystania w zorganizowanych grupach z sali.

(tekst i fot.  kpt. Grzegorz Różański)