Warmia i Mazury

Samorząd województwa wspiera bezpieczeństwo granic

Do Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej trafiło 200 tys. zł.  Samorząd województwa wspiera bezpieczeństwo na polsko-rosyjskiej granicy.

Przekazana kwota do W-MOSG w wysokości 200 tys. zł przeznaczona została m.in. na zakup 3 quadów. Pojazdy ATV już są wykorzystywane przez funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w codziennej służbie.

Wsparcie udzielone przez Marszałka Województwa oraz Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego w znaczący sposób przyczynia się do zwiększenia efektywności realizowanych zadań przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.  Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej ochrania granicę z Obwodem Królewieckim na odcinku prawie 200 km. Funkcjonariusze SG z podległych placówek codziennie monitorują granicę zewnętrzną Unii Europejskiej. Patrolują tereny przygraniczne. Właśnie tam gdzie, nie dojedzie samochód, trudny teren pokona pojazd ATV.

W minionych latach Warmińsko-Mazurski Oddział SG zakupił ze środków samorządu województwa m.in. łodzie patrolowe, pojazdy i motocykle.

(mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej)

error: Nie kopiuj!!!