AktualnościHalo MorągWarmia i Mazury

„Sejm od kuchni” – uczniowie z Morąga i Łączna na spotkaniu z posłanką Elżbietą Gelert

28 listopada uczniowie klas siódmych ze szkół podstawowych nr 1, 3 i 4 w Morągu oraz ze szkoły w Łącznie uczestniczyli w morąskiej bibliotece, w wyjątkowym spotkaniu z posłanką Elżbietą Gelert. Wizyta parlamentarzystki była dla młodzieży żywą lekcją o funkcjonowaniu państwa i pracy w polskim parlamencie.

Posłanka opowiedziała uczniom o tym, jak działa Sejm RP, czym jest Sejm Dzieci i Młodzieży oraz jakie etapy przechodzi projekt ustawy, zanim trafi pod głosowanie. Młodzież miała okazję poznać również kulisy codziennej pracy parlamentarzystki – zarówno w Warszawie, jak i w regionie.

– Spotkania z młodymi ludźmi mają ogromną wartość. To właśnie młode pokolenie będzie w przyszłości decydować o kierunku, w którym będzie rozwijać się nasze państwo. Cieszę się, gdy widzę ciekawość i otwartość na wiedzę o demokracji i działaniu instytucji publicznych – podkreśliła posłanka Elżbieta Gelert.

Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali opowieści posłanki, zyskując niecodzienną okazję do poznania parlamentu „od kuchni”.

Dla uczniów była to cenna i inspirująca forma nauki poza szkolną ławką.

(red/fot. dw)