Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy

W piątek 24 maja w morąskiej jednostce ratowniczo-gaśniczej odbyło się ślubowanie strażaków, którzy zostali zatrudnieni w ostródzkiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w ostatnim czasie.

Z tej okazji na placu alarmowym  odbył się uroczysty apel. Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski przyjął meldunek od dowódcy uroczystości o gotowości do apelu i dokonał przeglądu pododdziału. Podniesiona została flaga państwowa i odśpiewany hymn.

Jedną z najważniejszych chwil w życiu każdego strażaka jest złożenie ślubowania na sztandar. Tego zaszczytu dostąpili str. Alicja Piotrowska i str. Marcin Piłat. Złożyli ślubowani jako pierwsi na nowo nadany sztandar KP PSP Ostróda, które przyjął bryg. Tomasz Ostrowski. Od tej chwili zostali pełnoprawnymi strażakami Państwowej Straży Pożarnej. Oboje na co dzień służbę pełnią w morąskiej JRG. W kolejnym punkcie apelu, z okazji Obchodów Dnia Strażaka oraz jubileuszu 70-lecia zawodowego pożarnictwa na ziemi ostródzkiej, Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie awansował funkcjonariuszy na wyższe stanowiska służbowe. Bryg. Tomasz Ostrowski wraz z dowódcami JRG w Ostródzie st. kpt. Marcinem Wiśniewskim i Morągu bryg. Adamem Zarębą wręczył awansowanym decyzje. Na zakończenie po odprowadzeniu sztandaru złożony został komendantowi meldunek o zakończeniu uroczystego apelu.

(kpt. Grzegorz Różański/ fot. st. asp. Grzegorz Brynda)