SP Żabi Róg z tytułem „Szkoły Niepodległej

Zakończył się konkurs Szkoła Niepodległej! Wszystkie konkursowe zadania zrealizowało 214 szkół i to one otrzymają zaszczytne miano Szkoły Niepodległej! Wśród nich znalazła się placówka z gminy Morąg – Szkoła Podstawowa im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu.

Szkoła Niepodległej – to konkurs dla szkół zorganizowany przez ZHR, który objęło swoim patronatem Ministerstwo Edukacji Narodowej. Powstała specjalna platforma oraz aplikacja, dzięki której szkoły mogły rejestrować się w konkursie i wykonywać dedykowane zadania w ramach pięciu ścieżek edukacyjnych:

Szlak Trzech Świąt Rzeczypospolitej – polegający na zaangażowaniu uczniów w różne formy obchodzenia świąt 3 maja, 15 sierpnia i 11 listopada.

Szlak Współtwórców Niepodległości – polegający na wydobyciu na światło dzienne lokalnych działaczy i społeczników, nauczycieli, lekarzy, ludzi kultury – słowem bohaterów drugiego planu zasłużonych dla odzyskania niepodległości.

Szlak Żołnierzy Niepodległości – projekt ocalenia od zapomnienia żołnierzy wszystkich formacji walczących o niepodległość i granice Rzeczypospolitej poprzez dbanie o miejsca pochówku i pamięci, popularyzację wiedzy o nich w lokalnej społeczności oraz otoczenie ich stałą opieką we współpracy z samorządem.

Szlak Dróg do Niepodległości – polegający na ukazaniu różnorodnych dróg prowadzących do odzyskania niepodległości (wśród zadań m.in. nawiązanie kontaktu z Polonią, zorganizowanie wycieczki do miejsc związanych z odzyskaniem niepodległości, czy zorganizowanie wystawy o lokalnym wkładzie w niepodległość).

Szlak Pierwszych Dni Wolności – polegający na odtworzeniu na podstawie doniesień historycznych, lokalnych archiwów i wspomnień mieszkańców, jak wyglądały pierwsze dni po odzyskaniu niepodległości w lokalnej społeczności.

Aby otrzymać miano Szkoły Niepodległej należało wykonać zadania w każdej z przygotowanych ścieżek.

Sprostało temu wyzwaniu 214 szkół, w tym SP Żabi Róg i to one otrzymały certyfikat Szkoły Niepodległej!

>>> SPRAWDŹ KTÓRE SZKOŁY OTRZYMAŁY CERTYFIKAT <<<

Lista szkół dostępna jest także na platformie dedykowanej konkursowi w formie wygodnej wyszukiwarki:

>>> WYSZUKAJ SWOJĄ SZKOŁĘ <<<

Szkoła Podstawowa im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu

Zadania

Kategoria Zadanie Status
Szlak Współtwórców Niepodległości Patroni ulic – odkrywanie postaci związanych z odzyskaniem niepodległości. Opublikowane
Szlak Współtwórców Niepodległości Złóż życzenia Marszałkowi – przygotowanie i wysłanie kartek z życzeniami urodzinowymi lub imieninowymi do Muzeum w Sulejówku. Opublikowane
Szlak Trzech Świąt Rzeczypospolitej Udział w obchodach świąt państwowych (03 V, 15 VIII lub 11 XI). Opublikowane
Szlak Trzech Świąt Rzeczypospolitej „Narodowe” czytanie fragmentów wybranych dzieł związanych z odzyskaniem niepodległości. Opublikowane
Szlak Żołnierzy Niepodległości Otoczenie opieką miejsca pamięci. Opublikowane
Szlak Dróg do Niepodległości Zaprojektowanie gry (np. planszowej) związanej z drogami do niepodległości. Opublikowane
Szlak Pierwszych Dni Wolności Kartka z kalendarza – moja miejscowość 100 lat temu – przygotowanie, według ustalonego formatu, elementów kalendarza. Opublikowane

(red./SP Żabi Róg)