AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Spacerowali po dawnym Morągu z przewodnikiem

Historyczny Rajd Pieszy „Spacer po dawnym Morągu z przewodnikiem” zakończył cykl rajdów turystycznych w tym roku, którego organizatorem była Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Nieodkrytych Tajemnic” w Morągu.

W miniona niedzielę, 20 września br. uczestnicy wyprawy zwiedzali Morąg szlakiem nietypowym – główne zabytki oglądali z daleka, ponieważ organizatorzy skupiali się na dawnym kształcie miasta i jego tajemniczych zakamarkach.

Uczestnicy rajdu zobaczyli, jak i dlaczego miasto się zmieniało, jakie niemal zapomniane historie kryją się w ulicach pokonywanych przez nas codziennie. Spacer pozwolił spojrzeć na Morąg z zupełnie nowej perspektywy, zaciekawił też do dalszego poszukiwania informacji o regionie i ludziach z nim związanych. Uczestnicy ujrzeli nie tylko skrawek codzienności dawnych mieszkańców, ale też poznaliś znaczenie pielęgnowania pamięci o ich losach.

Trasa rajdu przebiegała przez zakątki Starego Miasta: – Poznawaliśmy dawne przeznaczenia budynków, poprzednie nazwy ulic, ciekawostki o morąskich pomnikach Pogoda dopisała – mogliśmy więc w kameralnym gronie uczestników przemierzać uliczki, ciesząc się błękitnym niebem i ciepłem słońca Mali i duzi uczestnicy z zaangażowaniem i uśmiechem na ustach uczestniczyli w wyprawie po malowniczej okolicy – opowiadają organizatorzy wydarzenia, którzy dziękują wszystkim uczestnikom za spędzenie niedzieli w miłej atmosferze.

– Mamy nadzieję, że wspomnienia z rajdu zostaną z Wami na długo!  Ogromne podziękowania należą się też naszemu przewodnikowi, Panu Pawłowi Adamczykowi, który wprowadził nas w świat wspomnień i tajemnic, intrygując i przekazując olbrzymie pokłady wiedzy o Morągu. Serdecznie dziękujemy – dodają organizatorzy.

Rajd dofinansowany był z budżetu Gminy Morąg.

(red./org/ fot. organizatorzy)

error: Nie kopiuj!!!