Warmia i Mazury

Spał na forsie

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 10 lutego, kolejną, już 28 osobę, działającą w zorganizowanej grupie przestępczej. W jego domu ujawniono nielegalne papierosy i krajankę o wartości 335 tys. zł, a pod poduszką w sypialni trzymał ponad 200 tys. zł w gotówce.

Funkcjonariusze z W-MOSG w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, wcześniej zatrzymali 27 osób do tej sprawy. Grupa zajmowała się nabywaniem, przewożeniem, wytwarzaniem, przechowywaniem papierosów i suszu tytoniowego na ogromną skalę. Jednak okazało się, że to nie koniec zatrzymań. Do grona zamieszanych  w nielegalny biznes dołączył 60-latek z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

W mieszkaniu, garażu i samochodzie funkcjonariusze SG ujawnili ponad 210 tys. sztuk różnych papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości 158 tys. zł i prawie 352 kg krajanki tytoniowej o wartości 177 tys. zł. Znalezione pieniądze w sypialni pod poduszką, które trzymał w pudełkach po czekoladkach w kwocie 207 050 zł zabezpieczono na poczet przyszłych kar.

Tak jak pozostali członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, mężczyzna odpowie przed sądem za działalność w jej strukturach oraz za nabywanie, przechowywanie i dalszą dystrybucję nielegalnych wyrobów tytoniowych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(W-MOSG)

error: Nie kopiuj!!!