AktualnościHALO MORĄG

Spółdzielnia usprawni segregację odpadów

– Zgodnie z ustawą od 1 czerwca br. obowiązuje nas bezwzględna segregacja odpadów. Żeby to usprawnić należy udostępnić pojemniki  na odpady tylko osobom, które korzystają z tego i za to płacą. Więc wybudujemy  wiaty, które będą zamykane na klucz. Dostęp do tych pojemników na odpady będą miały tylko osoby uprawnione – mówi Krzysztof Kawa, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Narie” w Morągu.

Kontenery zostały zastąpione pojemnikami plastikowymi, które stoją teraz niezabezpieczone przed dostępem wszystkich osób.

– Wiaty spowodują to, że będzie można je zamknąć i uniemożliwić dostęp dla osób postronnych.

W zasobach spółdzielni przygotowane są miejsca, gdzie takie wiaty powstaną już 1 czerwca. Będą one oznaczone nazwami budynków i ich mieszkańców będą mogli z nich korzystać – wyjaśnia K. Kawa.

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Narie” w Morągu apeluje do mieszkańców budynków spółdzielni, aby przyłożyli się solidnie i segregowali odpady, ponieważ  jej brak będzie kosztowny.

– Odpady segregowane kosztują 22 zł za osobę miesięcznie, natomiast jeżeli tego nie będziemy robić Związek Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego  „Czyste Środowisko” wyda decyzję administracyjną i nałoży na nas opłatę w wysokości 44 zł od osoby. Uniknijmy tego i segregujmy odpady – dodaje Krzysztof Kawa.

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!