AktualnościHalo Morąg

Sportowa radość i wiedza na olimpiadzie „Rambit z Jedynką”

Szkoła Podstawowa nr 1 w Morągu po raz kolejny była gospodarzem Miejskiej Olimpiady Wiedzowo-Sportowej „Rambit z Jedynką”. W wydarzeniu wzięli udział młodzi entuzjaści sportu i wiedzy z klas II i III szkół podstawowych z całego miasta.

Celem tej wyjątkowej olimpiady było nie tylko rozwijanie aktywności fizycznej i umysłowej dzieci, ale także promowanie zasad fair play i bezpieczeństwa. Wśród licznych konkurencji liczyła się nie tylko sprawność i wiedza, ale przede wszystkim dobra zabawa i przyjacielska atmosfera. Zawodnicy zmierzyli się w różnych zadaniach, rozwijając swoje umiejętności polonistyczne, matematyczne, przyrodnicze, społeczne i muzyczne. W tegorocznej edycji zwycięzcami zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, którzy zdobyli pierwsze miejsce, podczas gdy drugie miejsce przypadło SP nr 2, a trzecie gospodarzom z SP nr 1. Drużyna z SP nr 3 zajęła miejsce czwarte. Wszystkie szkoły otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, dzięki wsparciu hojnych sponsorów, w tym dyrektora SP nr 1 Krzysztofa Urbaszka, radę rodziców z SP nr 1 i innych lokalnych przedsiębiorców. Organizatorzy, uczestnicy i opiekunowie już teraz czekają na kolejną edycję, planowaną na przyszły rok, z nadzieją na równie udaną zabawę i rywalizację.

(red./SP 1 Morąg/fot. SP 1 Morąg)