AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Sportowcy włączają się do pomocy potrzebującym

W piątek, 4 września 2020r., przed głównym wejściem na Boisko Sportowe Orlik przy ul. Sienkiewicza w Morągu został odsłonięty oryginalny pojemnik na nakrętki przez zastępcę Burmistrza Morąga Leszek Biernacki oraz Zuzi, w towarzystwie jej kolegów i koleżanek z klasy VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu. Pojemnik przypomina dziewczynkę, a został wykonany z opon samochodowych oraz piłek.

Dzięki tej inicjatywie obok boiska Orlik będzie można wrzucić już niepotrzebne plastikowe nakrętki, które zbiera się, aby pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym. Taki sposób zbierania plastikowych nakrętek jest jedną z najpopularniejszych form pomocy innym.

Z inicjatywą postawienia „serca” na nakrętki wyszedł radny Rady Miejskiej w Morągu Tomasz Orłowski. Pomysł poparła Komisja Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Morągu, której radny T. Orłowski jest członkiem. Wniosek trafił do Burmistrza Morąga, który go poparł. Taki pojemnik powstanie wkrótce w Parku Sportowo – Rekreacyjnym przy ul. Wyszyńskiego w Morągu. Leszek Biernacki wyszedł z pomysłem zrobienia pojemnika innego niż wszystkie. Zaangażował w to uzdolnioną dziewczynkę Zuzię, która zrealizowała pomysł wraz z pracownikami Referatu Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Morągu.

O dwóch inicjatywach, dzięki którym można w naszym mieście pomagać innym osobom opowiada Leszek Biernacki, zastępca Burmistrza Morąga:

(red./Referat Sportu/ fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!