HALO MORĄG

Spotkania online dla maturzystów planujących studia

„ABC rekrutacji” to cykl spotkań online skierowanych do maturzystów planujących podjęcie studiów wyższych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-10 lipca. Każdy dzień poświęcony będzie innemu typowi uczelni.

„ABC rekrutacji” to kampania informacyjna prowadzona przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, która jest realizowana przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Skierowana jest do maturzystów. Jej organizatorzy chcą rozjaśnić tajniki procesu rekrutacji i zaprezentować ofertę poszczególnych uczelni.

Startować na jeden wybrany kierunek, na jedną uczelnię, czy próbować sił w wielu miejscach? Czekać do końca na liście rezerwowej, czy decydować się od razu po zakwalifikowaniu na pierwszy z wybranych wydziałów? Walczyć o każdy punkt na świadectwie dojrzałości, a jeżeli tak, to w jaki sposób? – między innymi na te pytania otrzymać mają odpowiedzi kandydaci na studia.

W komunikacie zamieszczonym na stronie MNiSW czytamy, że rejestracja kandydatów w uczelnianych systemach rekrutacyjnych rozpocznie się w lipcu. Wyniki egzaminu maturalnego będą znane dopiero 11 sierpnia. „W przypadku części kandydatów – zwłaszcza tych startujących na kierunki medyczne – trzeba jeszcze doliczyć czas na wglądy w arkusze i czas na ewentualne odwołania. To rodzi obawy o tegoroczną rekrutację, jej zakończenie przed październikiem” – czytamy. Dlatego „ABC rekrutacji” ma rozwiać wszelkie wątpliwości maturzystów.

Każdy dzień będzie poświęcony innemu typowi uczelni. 7 lipca maturzyści poznają uniwersytety, 8 lipca to dzień uczelni technicznych, 9 – uczelni medycznych, a 10 lipca przeznaczony jest na prezentację uczelni niepublicznych.

Uczelnie biorące udział w cyklu „ABC rekrutacji” będą również odpowiadać na pytania na czacie, pokazywać swoje materiały wideo lub robić streaming live. Na ich wirtualnych stoiskach będzie można pobrać informatory i inne dokumenty.

Wydarzenie odbędzie się online. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.studia.gov.pl/studia2020. Aby wziąć udział w wydarzeniu niezbędna jest wcześniejsza rejestracja.

(PAP – Nauka w Polsce)

error: Nie kopiuj!!!