Spotkanie autorskie w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zaprasza miłośników dobrej literatury na spotkanie z Lidią Liszewską i Robertem Kornackim, autorami książek  „Napisz do mnie” i „Zaczekaj na mnie”. Spotkanie odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 11:00 w Sali Wielofunkcyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

Lidia Liszewska

Zadebiutowała przed laty dedykowaną swoim dzieciom (Julii i Jackowi) Malinową opowieścią, historią kochającej muzykę dziewczynki – Marianny. Muzykę kocha też sama autorka, ma na swoim koncie płytę nagraną z chórem gospel. Ponad 10 lat temu opuściła Bełchatów i osiadła na Mazurach, gdzie w bajkowej scenerii maluje, pisze i we własnej pracowni prowadzi warsztaty ceramiczne. 

Robert Kornacki

W swoim życiorysie połączył do tej pory Wrocław, Łódź i Bełchatów, choć jak sam przyznaje – nie powiedział jeszcze w tej kwestii ostatniego słowa. Z zamiłowania etnolog, zawodowo związany od ponad dwóch dekad z mediami. Jako siedemnastolatek debiutował w radiu, później współtworzył telewizje, prowadził gazety. 

Autorzy są przyjaciółmi, chodzili razem do szkoły średniej i po dłuższym czasie odnowili kontakt ze sobą. Pomysł napisania książki narodził się w trudniejszych momentach ich życia, wyszedł od Lidii, która podpowiedziała Robertowi, by zaczął pisać, a on zgodził się na propozycję, pod warunkiem napisania powieści razem. Ciekawostką jest, że autorzy napisali tę książkę zdalnie, ani razu podczas powstawania treści się nie spotkali, pisali oddaleni od siebie o 500 km. 

Autorzy pochodzą z Bełchatowa, jednak Lidia od dziesięciu lat mieszka w Janowie koło Pięknej Góry w Gołdapi. Jak określili twórcy są to książki o emocjach, literatura, choć mogłoby się wydawać typowo kobieca, została napisana z punktu widzenia zarówno kobiety jak i mężczyzny, dlatego autorka uważa, że jest to też powieść dla mężczyzn i chciałaby, by wśród nich też znaleźli się jej odbiorcy. (MBP Morąg)