AktualnościHALO MORĄG

Spotkanie policjantów z dziećmi

Policjanci z Komisariatu Policji w Morągu odwiedzili uczniów 1 klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiadali dzieciom o swojej pracy i rozmawiali z nimi na temat bezpieczeństwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie kładą ogromny nacisk na spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą. Regularnie odwiedzają szkoły i przedszkola rozmawiając z nimi na temat bezpieczeństwa i odpowiadając na nurtujące ich pytania.

Nietypową lekcję o bezpieczeństwie miały okazję odbyć dzieci z 1 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu. Uczniów odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Morągu.

Policjanci opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, omówili, jaki sprzęt noszą zawsze przy sobie i do czego on służy. Zaznaczyli również, że policjanci są po to, by pomagać innym i nie należy się ich bać.

Najważniejszą jednak częścią spotkań była rozmowa o bezpieczeństwie. Policjanci opowiedzieli dzieciom o podstawowych zasadach poruszania się po chodnikach i drogach, wyjaśniali, dlaczego zawsze należy mieć przy sobie elementy odblaskowe.

Tłumaczyli, jak należy zachowywać się w sytuacji, gdy zaczepia ich osoba nieznajoma czy w przypadku ataku zwierzęcia.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w dyskusji i zadawały mnóstwo pytań.

Na zakończenie spotkania uczniowie dostali od funkcjonariuszy kolorowe prezenty. Dzięki nim dzieciaki będą zawsze widoczne, a co za tym idzie- bezpieczne!

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!