Spowodował kolizję i uciekł. Obywatelskie zatrzymanie

35-letni mieszkaniec gminy Morąg kierował samochodem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Zatrzymał go świadek całego zdarzenia. Chwilę później 35-latek trafił do policyjnej celi. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (19.03.2019) przed godziną 17.00 oficer dyżurny morąskiego komisariatu został poinformowany o nietrzeźwym kierującym, który spowodował kolizję. 35-latek kierując osobowym vw golfem uderzył w tył innego pojazdu i oddalił się z miejsca zdarzenia. W drogę za nim ruszył świadek tej kolizji. Mężczyzna zatrzymał  samochód sprawcy i o wszystkim powiadomił policjantów. Świadek zdarzenia od zatrzymanego kierującego poczuł alkohol i dlatego wyciągnął mu kluczyk ze stacyjki. Sam kierujący na własnych nogach próbował ponownie oddalić się z miejsca. Daleko nie uszedł, bo już czekali na niego policjanci. Badanie stanu trzeźwości 35-letniego mężczyzny wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Mieszkańcowi gminy Morąg zatrzymano prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i wyjaśni swoje postępowanie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień nawet na 10 lat. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.

(KPP Ostróda)